Ligové utkání mužů s TJ Radomyšl

TJ Dynamo ČEZ ČB – TJ Radomyšl 6:4

Pro nepříznivé počasí se zápas odehrál v hale. Úvodní dvojice na které si věříme začali opět velice slibně v prvním duelu vítězstvím ve dvou setech. Druhé dějství bylo dost dramatické, dospělo až do posledního možného míče. Hosté v čele v extraligovým Nepodalem, který blokem z poměrné dálky strhnl vítězství na svoji stranu. Hra trojic ukázala, že pokud s hosty chceme držet krok musíme bodovat se slabší trojicí. To se nakonec naplnilo. Radost z druhého bodu netrvala dlouho. Nepodalova sestava srovnala stav. Vložená dvojice dospěla až do třetího setu, kde hosté udělali méně vynucených chyb a poprvé v zápase šli do vedení. Průměrný singl nezačal pro naše barvy vůbec dobře, když první set ovládl hostující Švancara. Pomalu rozjetý vlak v podání Žikeše naštěstí přepnul na vyšší obrátky a dvakrát 10:6 vyhrál oba sety a srovnal stav na 3:3. Odvetné trojice ukázaly stejný obraz hry jako v úvodním dějství. Nepodal si poradil ve dvou setech, zato dramatická koncovka dalšího zápasu v obou setech rozhodovala v poměru 10:9 pro náš prospěch. Stav 4:4. Bojovné kvalitní utkání rozhřešili až odvetné dvojice. Výborně hrající sestava Hrdlička, Majewský dokázala přetlačit ve třetím setu Nepodala s Tomanem. Byl to zlomový moment pro vývoj utkání. V dobré pohodě a bouřlivé atmosféře od diváků dovršila dvojice Řežábek, Žikeš vítězství v celém utkání.

„Utkání mělo rozhodně kvalitu, rozhodla větší obětavost a touha po vítězství. Jsem rád, že jsme vyhráli a chtěl bych pochválit celý tým. Pochvalu si zaslouží rozhodčí Matyášek a Šafránek“, komentuje zápas David Žikeš st., trenér A týmu.