Ligové utkání mužů v Karlových Varech

SK Liapor Karlovy Vary – TJ Dynamo České Budějovice 6:3

I přes to, že úvodní výkon ve dvojicích nebyl špatný, mračil se nás stav 2:0. Zejména nás to mohlo mrzet po promarněném vedení 9:6 ve druhém setu ve druhé dvojici. Nezbývalo nic jiného, než se poprat o body ve trojicích. Vyrovnaný úvodní duel rozhodoval až třetí set, kde Karlovarští udělali více chyb a dobře hrající trojice (Majewski, Žikeš, Hrdlička V.) připsala první bod. Vzápětí zkušený matador Karel Bláha s talentovaným Tolarem si lehce ve dvou setech poradili s naší druhou trojicí. Vložená dvojice, ve které se nám zatím nedaří najít optimální pohodu, bohužel opět vyhořela a rázem byl stav 4:1 pro domácí družstvo. Nepříznivý stav upravil bodovým ziskem bezchybně hrající Žikeš, když v singlu přehrál mladého Tolara. Odvetné trojice si týmy rozdělily po bodu, když překvapivě padla sestava Bláhy posledním možným míčem ve třetím setu. Pomýšlet alespoň na remízu znamenalo porazit Bláhu s Tolarem, ale bohužel dvojice Hrdlička D., Majewski padla ve druhém setu 10:9 a utkání skončilo.

„Nebyl to špatně odehraný zápas. Jestli chceme pomýšlet na lepší výsledek, musíme se více koncentrovat v koncovkách setů a zlepšit třetí dvojici. Jednoznačně nejlepší hráč byl na straně domácích 15-ti letý talentovaný Tolar, u nás to byl skvěle hrající Žikeš“, komentuje trenér David Žikeš st.