Dynamo v prvním extraligovém utkání nestačilo na bronzové Modřice

TJ PROPAGAČNÍ PODNIK DYNAMO ČB – MNK SILNICE GROUP MODŘICE „A“ (2:6)

V první dvojici jsme vyslali do boje sestavu Šafránek, Tůma, za hosty nastoupil Pospíšil s Müllerem. První set vyhrála s přehledem hostující sestava, ale po výborném výkonu domácí sestavy ve druhém a třetím setu a zvládnutí útoku za stavu 9:9 ve třetím setu jsme šli do vedení. Ve druhé trojici po špatném výkonu domácí dvojice Višvader-Musil srovnala hostující dvojice Rosenberk-Pelikán na 1:1. V první trojici dominovali také hosté a trojice Müller-Rosenberk-Pavelka ve dvou setech porazila Šafránka, Višvadera, Ryneše a Žikeše. Ve druhé trojici domácí sestava Musil-Tůma-Matějka ve dvou setech přehrála trojici Pospíšil-Pelikán-Gulda-Hanus a opět srovnala na 2:2. V prostřední části však zaveleli hosté k trháku, po těsné prohře domácí dvojice Ryneš-Žikeš s dvojicí Pavelka-Hanus a prohře Višvadera s Hanusem v singlu vedli hosté 4:2. Odveta trojic již připadla jasně hostům, ve dvou setech jasně přehrála Pospíšilova trojice Šafránkovu i Müllerova sestava Musilovu. To byl šestý bod hostů, celkový stav utkání tedy 2:6.

ONDŘEJ MATĚJKA hodnotil první letošní utkání:

„Do zápasu jsme vstoupili výborně a i po trojicích jsme drželi vyrovnaný stav. Prostřední část nám však nešťastně utekla a v odvetě trojic již hosté dominovali. S výkonem týmu jsem celkově spokojený, na některých mladých hráčích byla vidět nervozita, ale věřím, že se z toho v příštích zápasech dostanou. Pochválit bych chtěl Tůmu, který zvládl skvěle svoji premiéru hned v první dvojici se Šafránkem.“