TJ Sokol Řeporyje – TJ Dynamo ČEZ České Budějovice 4:3

Odvetné utkání v Řeporyjích jsme odehráli za krásného slunečného počasí. Do první dvojice nastoupila naše silnější dvojka Škoda, Kalianko proti domácí dvojici Linhart, Talpa. V prvním setu jsme nad soupeřem vedli 9:7, ale nedokázali jsme dotáhnout tento náskok do vítězného konce a to se promítlo i do druhého setu. Domácí tým si připsal první bod. Do druhé dvojice nastoupili žáci Nováček, Semančík proti Katzovi a Hanzalovi a naši mladíci neměli šanci na úspěch. Po utkání dvojic byl stav 2:0. Do prvního zápasu trojic nastoupili za domácí Hendrych, Linhart, Hanžl a střídající Katz proti Kaliankovi, Nováčkovi a Semančíkovi. V prvním setu jsme prohráli 10:5, ale ve druhém jsme stejným výsledkem srovnali a šlo se do třetího zkráceného, kde naše trojice udělala až příliš mnoho chyb a prohrála. Na řadu přišel souboj singlistů, který byl ozdobou celého utkání. Domácí Hendrych měl nepříjemné smečované podání, kterým dostával P. Škodu pod tlak, ale v mezihře více chyboval a to se promítlo do prvního setu, ve kterém prohrál 10:7. Druhý set dopadl lépe pro domácího singlistu a šlo se do třetího zkráceného setu, který byl jednoznačnou záležitostí našeho hráče s výsledkem 10:5. Konečně se nám podařilo urvat první bod. Stav utkání 3:1. Do druhé trojice nastoupili za domácí bratři Katzové a Talpa, proti Škodovi, Kaliankovi a Nováčkovi. Tenhle duel byl velmi vyrovnaný a šel opět do třetího setu. Ten už jsme nepodcenili a vyhráli 10:7. Stav utkání 3:2. Odvetná dvojice, ve složení Nováček, Semančík neměla šanci uspět a prohrála 2:0. Stav utkání 4:2. Naše silnější dvojice bez problémů vyhrála poslední zápas 10:3, 10:3 a upravila celkový výsledek na 4:3.

Komentář trenéra: Dnešní zápas byl pro náš tým velmi smolný. O vítězství rozhodlo zaváhání naši elitní dvojice, která v úvodním souboji dvojic vedla v prvním setu 9:7 a nedokázala ho dotáhnou do vítězného konce. Celkově jsem s utkáním spokojen, oba týmy předvedly výborný výkon.