První finálové utkání naši dorostenci po slibném úvodu nezvládli.

TJ DYNAMO NADACE ČEZ ČB – MNK MODŘICE (2:4)

Zápas začal dvěma vyrovnanýma dvojicemi, kdy Višvader a Musil L. porazili dvojici soupeře Bartoš, Boleloucký a střídajícího Brennera ve třech setech. Žikeš s Tůmou si zase poradili ve dvou setech s Hanusem a Svobodou. Stav utkání 2:0 pro naše hráče. Jenže pak přišla trojice Višvader, Musil L. a Tůma, kteří si doufám vybrali nejhůře zahranou trojici sezóny proti soupeři ve složení Bartoš, Hanus a Svoboda. Prohráli jí ve dvou setech 5:10, 3:10 a nepomohlo ani vystřídání nahrávače Musila T. Višvader prohrál s rozjetým Hanusem po včerejší extralize, kdy porazil Stupáka, ve dvou setech 5:10 a 7:10. Byla to Davidova první prohra v dorostenecké lize. Nedal nic zadarmo, ale musíme uznat, že Hanus byl tentokrát lepší. Stav zápasu srovnán na 2:2. Druhá trojice již byla z naší strany herně lepší, ale na soupeře to opět nestačilo, čímž se soupeř ujal vedení v zápase 3:2. Višvader s Musilem L. si v první setu poradili s Hanusem a Svobodou skórem 10:5. Jenže druhý set byl opačný 5:10. Třetí set byla tahanice až do stavu 9:9, kdy jme měli tři útoky, které vždy Hanus chytil a také na napotřetí útok úspěšně zakončil. Stav utkání 2:4 pro hosty.

PAVEL MUSIL řekl pár slov po prvním finále:

„První prohra na domácí půdě mě mrzí, protože to byl pěkný vyrovnaný zápas, kdy jsme po dojicích vedli 2:0. Tentokrát bylo více chyb na naší straně, tak se z vítězství radoval soupeř. Hráče chválím za bojovnost, i když se nedařilo, jak by si oni sami představovali. Doufám, že se ještě porvou o vítězství na půdě soupeře a vrátí rozhodující zápas domů, i když v Modřicích to nebude snadné, protože hřiště v klecích nemáme moc v oblibě, nehledě k tomu, že se soupeř rozehrál a podává velmi dobrý výkon. Rozhodčí – spokojenost, i když dali Musilovi L. žlutou kartu za zakopnutí míče. Byla bohužel po upozornění a spravedlivá“