Ligové utkání mužů s TJ SOLIDARITA

Tj Solidarita – TJ Dynamo ČEZ ČB 6:2

Vstup do utkání se pro naše barvy začal vyvíjet velice slibně až nečekaně, když jsme dokázali ve třetích setech přetlačit obě sestavy domácích. Zdánlivě nadějný průběžný výsledek dlouho nevydržel. Ve hře trojic se projevila absence některých hráčů a bylo záhy srovnáno. Nezbývalo se již poprat v prostřední části zápasu, bohužel vložená dvojice úplně vyhořela a uhrála pouhých šest bodů. Nejhezčí a nejdramatičtější zápas byl viděn v singlu, vedení Žikeše v prvním setu 8:4 dokázal otočit s velkou dávkou štěstí bojující Holata. Druhý set rozhodl až poslední možný míč, který získal domácí hráč. Za stavu 4:2 se nastupovalo do odvetných dvojic. Jediná šance získat alespoň třetí bod měla trojice v čele s blokujícím Majewským. Zklidnění pražané po úvodním šoku již dominovali a dotáhli obě utkání do vítězného konce.

„Ve hře dvojic a singlu jsem byl příjemně překvapen, což ukazovalo na trénincích, že by to nemuselo být špatné. Co se týče trojic musím konstatovat, že výšková převaha pražanů byla markantní a nám chyběl blok, nemohli jsme  tím pádem pomýšlet na lepší výsledek. Nejlepší hráči utkání Majewski, za hosty Klabík“, komentoval zápas trenér David Žikeš.