Dorostenci se drží na vítězné vlně. Porazili po boji Šacung

SK ŠACUNG BENEŠOV 1947 – TJ DYNAMO ČEZ ČESKÉ BUDĚJOVICE (3:4)

Do prvního zápasu nastoupili Žikeš s Musilem L. a ve dvou setech porazili Brože s Krunertem. Druhou dvojici ve složení Musil T., Potůček jsme začali v prvním setu špatně, a prohráli vysoko 4:10. Druhý set jsme zabojovali a po výhře 10:9 šli do rozhodujícího setu, který nám opět nevyšel herně a soupeř třetí set vyhrál 10:7. Stav utkání srovnán na 1:1. První trojici jsme začali ve složení Žikeš, Musil T., Chvátal. Soupeř ve složení Brož, Krunert, Fürbacher naší trojici první set přehráli ve všem, i když jsme vystřídali mladého Chvátala za Musila L. Druhý set byl již v naší režii, ale třetí set po našich  chybách skončil ve prospěch soupeře. Stav utkání 2:1 pro domácí. Zápas na 2:2 srovnal Žikeš, který ve dvou setech porazil bojovného a dobře hrajícího Brože. Podle rozehraného zápasu a aktuálního výsledku bylo jasné, že kdo vyhraje druhou trojici bude pravděpodobně vítězem celého zápasu. Zápas druhé trojice byl vyrovnaný a z obou stran bojovný. První set 10:8 pro hosty, druhý set 10:6 pro domácí a musel rozhodnout  třetí set, který jsme dokázali i po nevydařeném začátku 5:7 strhnout na naší stranu a nakonec vyhrát 10:8. Stav utkání 3:2 pro hosty. Dvojice již dopadli podle předpokladu. Jak soupeřova, tak naše silnější dvojice nezaváhali a bodovali. Stav utkání skončil 4:3 pro hosty.

PAVEL MUSIL řekl po utkání toto:

„Ze zápasu s oblíbeným a dobře hrajícím soupeřem jsme měli respekt. Také z důvodu zranění třísla Musila L., který hrál po obstřiku jen s opatrností, hlavně bez svých extrémních úderů. Druhý částečně zraněný, který sice sobotní 1.ligu odehrál, ale na dorosteneckou ligu s námi po omluvě nejel, byl Višvader David. Musím vyzdvihnout výkon Davida Žikeše, který do zápasu dal vše a můžu říct, že to byl jeho nejlepší výkon od začátku sezóny v dorostenecké lize, a že se v podstatě rozhodujícími body zasloužil o celkové vítězství. Musím pochválit i Lukáše Musila, který paradoxně ohledně zranění nemohl hrát naplno své údery, tak daleko míň chyboval. Budu mu  muset tento styl nechat od lékaře naordinovat. Ostatní hráči podali standardní výkon, který nelze ani pochválit, ale ani nijak vyčítat. Rozhodčí řídili zápas s přehledem a bez připomínek.“