Dynamo ve druhém kole podlehlo Přerovu po boji

TJ DYNAMO ČEZ ČB – TJ SPARTAK MSEM PŘEROV (4:6)

Do zápasu jsme nastoupili posíleni úspěchem v 1.kole na půdě soupeře V Holicích. Tentokráte se nám ale vstup do tkání vůbec nepovedl a velmi rychle jsme prohrávali rozdílem třídy. Pak ale potvrdil své kvality juniorský reprezentant David Višvader, který si hladce poradil s hostujícím singlistou. Následně zabojovala i naše vložená dvojice v sestavě Tůma-Bělík a vývoj utkání nabral jiný průběh. I přesto že rozdílový hráč hostí Pavelka potvrdil svoji kvalitu a extraligové zkušenosti ziskem jistého zápasového bodu ve své trojici, nevzdali jsme se a dokázali vyhrát druhé utkání trojic a následně dokázala dvojice juniorských reprezentantů Višvader – Žikeš si poradit i ve dvojici s již zmíněným Pavelkou. Závěr utkání dostalo tak dramatický nádech a to zejména když díky zranění  Pavla Ryneše, které znamenalo premiérový start našeho trenéra Davida Žikeše st. Ten potvrdil spolu ve dvojici s Kubou Šafránkem svoje hráčské kvality a nebýt možná „nepřesnosti“ rozhodčích v 1.setu byl by pro nás bod velkou odměnou ale bohužel nestalo se tak, když i druhý set jsme prohráli 10:9 a to vlastní nevynucenou chybou.

BRONISLAV PILBAUER hodnotil druhé kolo:

„Nezachytili jsme úvod utkání, ale zabojovali jsme a byli jsme velmi blízko bodu, který jsme si rozhodně za výkon zejména ve druhé části utkání podle mého názoru rozhodně zasloužili. Bohužel jeho závěr hrubě ovlivnil rozhodčí Vondrášek, který co by vedlejší rozhodčí za stavu 7:7 v 1.setu posledního utkání odpískal evidentně dobrý míč domácích ve prospěch hostů. Domnívám se, že celý jeho výkon byl značně tendenční a to v náš neprospěch. Myslím, že by se komise rozhodčích měla zamyslet v nasazování tohoto rozhodčího, který byť je stále členem našeho oddílu, tak jeho další nasazení může být značně kontraproduktivní a to je myslím diplomaticky řečeno….“