Dynamo zvládlo první utkání v dorostenecké lize na výbornou

TJ DYNAMO ČEZ ČESKÉ BUDĚJOVICE – TJ SPARTAK ČELÁKOVICE (6:1)

Nová sezóna dorostenecké ligy začala se soupeřem, který nás vyřadil z bojů o postup do čtvrtfinále v prvním letošním poháru ČNS trojic. Dvojice Višvader se Žikešem  ve dvou setech po vyrovnaném zápasu se soupeřem ve složení Matura, Hejtík získala pro Dynamo první bod. Druhá dvojice Potůček, Musil T. porazili  ve dvou setech dvojici Svačina, Löffelmann. Po dvojicích bylo vedení 2:0. Trojice Višvader, Žikeš a Chvátal porazila ve dvou setech po opět vyrovnané boji trojici soupeře ve složení Löffelmann, Matura, Nesládek. Po vyhraném singlu, kdy už zkušený singlista Višvader nedal šanci Maturovi byl stav 4:0 pro domácí. Druhá trojice byla opět v režii Dynama, které znova ve dvou setech porazilo trojici soupeře. Višvader, Žikeš v druhém zápase dvojic v prvním setu zaváhala o prohrála ho 9:10.Druhý set již nedali soupeři šanci, 10:3. Třetí set byl  vítězný 10:5, což nám zajistilo 3 body do tabulky, stav 6:0. Poslední dvojice soupeře si vybojovala zaslouženě  bod, kterým zrušila nepopulární  0 ve skóre.

Trenér PAVEL MUSIL hodnotil první letošní utkání BDL:
„Zápas byl bojovný, a jak už to u mladých hráčů bývá, tak i se spoustou chyb na obou stranách. My jsme více využili rozhodující útoky i obranu, a tím  jsme získávali  body,  které nám zajistili vítězství v setech, a v podstatě  v celém zápase. Davidové Višvader a Žikeš potvrdili zkušenosti ze zápasů vyšších soutěží mužů. Za hru a bojovnost je mohu  jen chválit, stejně jako ostatní jejich spoluhráče Potůčka, Musila T., a i žáka Chvátala,který se úspěšně zapojuje do soutěže dorostenců. Dnes jsme neměli Musila Lukáše, který má zlomený malíček na noze  a snad už se zapojí do zápasu příští neděli v Karlových Varech. Soupeř hrál bojovně, slušně a rozhodně v odvetě na jejich domácím hřišti to nebude pro nás jednoduché. Rozhodčí – spokojenost.“