Extraligový celek dokázal v Benešově uhrát remízu a díky tomu postoupit do play-off!!!

SK ŠACUNG ČNES BENEŠOV 1947 – TJ PROPAGAČNÍ PODNIK DYNAMO ČB (5:5)

Na zápas jsme přijeli v kompletní sestavě. V první dvojici proti sobě nastoupily hned silnější sestavy, první set jsme smolně prohráli, druhý jsme do konce dotáhli, ale ve třetím setu zvítězili opět o jediný míč domácí. V souboji slabších dvojici jsme po dobrém výkonu přehráli domácí sestavu ve dvou setech a srovnali na 1:1. Trojice nám však vůbec nevyšly, ani v jedné jsme v setu nedali více než 7 bodů a domácí odskočili na 3:1. Ve třetí dvojici jsme došli do třetího setu, tam však Stejskal všechny své útoky proměnil a dotáhl domácí ke čtvrtému bodu. Nepříznivý vývoj dokázal zvrátit Chalupa proti Doubravovi ve dvou setech v singlu a poté naše druhá opět proti Doubravovi ve dvou setech zvítězila. Naše první trojice proti druhé domácí poslední útok za devítek ve třetím setu proměnila a dotáhli jsme tak stav na 4:4. Druhá dvojice opět předvedla opět slušný výkon, na první dvojici domácích to však ve třech setech nestačilo. V posledním rozhodujícím zápase naše elitní dvojice v prvním setu hladce zvítězila, ve druhém se však dařit přestalo a šlo se do rozhodujícího třetího. Tam jsme však domácím šanci nedali a došli jsme tak pro pátý bod a pro nás postupovou remízu.

FRANTIŠEK CHALUPA hodnotil výkon svých svěřenců:

Věděli jsme, že to bude těžké utkání proti výbornému soupeři. Za stavu 4:1 by na nás nikdo asi nevsadil. Ale když Honza vyhrál singl a naše druhá trojka po vynikajícím výkonu porazila první domácí, bylo mi jasné, že saháme po potřebném bodu, což se nakonec potvrdilo. Z hostů si pochvalu za bojovný výkon zaslouží kapitán Kalas, na naší straně bych chtěl pochválit celý tým.