Dorostenci v prvním kole BDL uspěli

TJ DYNAMO NADACE ČEZ ČESKÉ BUDĚJOVICE – SK ŠACUNG ČNES BENEŠOV 1947 (6:1)

Úvodní zápas BDL začala dvojice Zrna Václav, Musil Lukáš proti  Krunertům, kterým nedali ve dvou setech šanci.(10:6,10:4)Druhá dvojice Potůček Jan a Musil Tomáš vyhrávali v první setu 9:7, ale nedokázali proti dvojici soupeře Zachové a Šperlíka ukončit set, který nakonec prohráli 9:10.  V druhém setu nastoupil za stavu 1:6  na hřiště Bělík Jan za Musila T., který vzal hru na sebe, a dokázal zvrátit výsledek a set dotáhnout do vítězství 10:8. Ve třetím setu si už dvojice TJ Dynama vítězství nedala vzít 10:7. První trojice ve složení Zrna, Bělík a Musil L. výrazně vyhrála první set 10:2, v druhém setu, přestože se soupeř zlepšil ve hře na síti vyhrála naše trojice nad trojicí Krunert D., Krunert L. a Zachová 10:5. V jednotlivcích Musil L. dokázal porazit ve dvou setech  Krunerta D. 10:2, 10:8 po dobrém výkonu, to už jsme vedli 4:0. Druhá trojice nastoupila ve složení Bělík, Potůček a Musil T.,ti dokázali opět porazit trojici soupeře Kunert D, Krunert L., Šperlík se střídajícím Ziegler T. ve dvou setech 10:5,10:5. Domácí dvojice Musil L a Bělík si poradila zase ve dvou setech  s dvojicí hostů Zachová, Šperlík a střídající Ziegler L. 10:4,10:2. Poslední dvojice domácích Potůček a Musil T. nedokázali porazit Krunerty a po vyrovnaném boji prohráli 9:10,8:10. Zápas skončil našim vítězstvím 6:1., a zisku tří bodů do tabulky.

Trenér PAVEL MUSIL okomentoval výkon svých svěřenců:

Hráči našeho loňského „B“ týmu BDL se stali favority, vzhledem k tomu, že soupeř nepřijel s posilami, které má ještě k dispozici, což potvrdili jednoznačně. S výkonem jsem spokojen, protože už vím co mohu od jednotlivých hráčů čekat. Je jisté, že je a bude ještě co zlepšovat. Vyzdvihnout musím Bělíka Honzu, který v druhé dvojici nastoupil za nepříznivého stavu 1:6 a dokázal svojí bojovností strhnout spoluhráče Potůčka Honzu, a nakonec set i zápas vyhrát. Ze soupeřova družstva se mi nejvíce líbila Zachová, která mě velmi svojí bojovností a smečí překvapila. Rozhodčí měli svojí premiéru a není jim co vytýkat. Zápas vedli s přehledem.